Poczta Gmail już bez zaproszeń

Firma Google udostępniła dziś bezpłatny system pocztowy Gmail wszystkim użytkownikom internetu w Polsce. Nie potrzebne są już zatem zaproszenia, by korzystać poczty elektronicznej od Google oraz komunikatora GTalk.

Gmail to bezpłatny system pocztowy oferujący konta o pojemności wynoszącej 2,8 GB na początku, a potem wzrastającej wraz z użytkowaniem konta. Dzięki temu użytkownicy poczty mogą niemalże bez ograniczeń przechowywać wszystkie swoje wiadomości, pliki i zdjęcia, czy też przy pomocy odpowiednich programów korzystać ze skrzynki jako dodatkowego dysku online.

Konta Gmail wyposażone są w wyszukiwarkę Google, umożliwiają automatyczne grupowanie wiadomości w wątki, istnieje także możliwość ich dodatkowego oznaczania i katalogowania. Usługa zawiera też rozbudowaną książkę adresową oraz całkiem skuteczny system ochrony przed spamem. Dodatkowo, bezpośrednio z okna Gmaila użytkownicy mogą komunikować się w czasie rzeczywistym, za pomocą wbudowanego komunikatora GTalk.

Gmail jest dostępny dla użytkowników w dowolny wybrany przez nich sposób. Do korzystania z systemu wystarczy przeglądarka internetowa, możliwy jest też dostęp przez progamy do obsługi poczty elektronicznej, a także za pomocą telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych.

Comments are closed.