0-62 – strefa żółwiej neostrady

Osoby mieszkające w strefie numeracyjnej 0-62 i korzystające z neostrady tp mogą doświadczać poważnych spadków w szybkości transferu danych. Telekomunikacja Polska (TP) wie o tej sytuacji, ale radzi jedynie aby składać reklamacje i czekać na modernizację sieci, która najwyraźniej nie jest w stanie zapewnić normalnej przepustowości.

Neostrada… 22 kb/s

Pan Ryszard z Ostrowa Wielkopolskiego zauważył, że w godzinach popołudniowych i wieczornych transfer spada do poziomu uniemożliwiającego normalną pracę – od 24 do 33 kb/s.

Pan Ryszard jednorazowo otrzymał zwrot połowy abonamentu. Nie zmienia to faktu, że jest „przywiązany” do łącza o parametrach zdecydowanie nie mieszczących się w pojęciu internetu szerokopasmowego.

Sprawa zostałą zgłoszona do TP. Przez kilka dni nie było odzewu ani ze strony operatora, ani ze strony pana Ryszarda. Niestety w kwestii transferu nie zmieniło się nic.

Wolniej nie tylko w Ostrowie

Wygląda też na to, że strefa 0-62 nie jest jedyną, w której wystąpiły takie spadki prędkości. W listopadzie w portalu Gazeta.pl opisano podobne problemy w Częstochowie.

Comments are closed.