Grupy znajomych w Interii wzorem MySpace

Portal Interia w ramach platformy społecznościowej ZNAJOMI uruchomiła System Grupy, który umożliwia zakładanie i budowanie społeczności.

Obecnie dostępnych jest 30 kategorii grup, każda wyposażona w osobne forum z możliwością zamieszczania materiałów multimedialnych oraz tworzenia profili swoich członków.

Grupę można skonfigurować nie tylko jako otwartą i publiczną, ale również jako zamkniętą i prywatną, do której dostęp mogą mieć tylko osoby zaproszone przez założyciela i członków. Dzięki temu System Grupy może być wykorzystywany m.in. do budowania swoich sąsiedzkich społeczności, a także przez pracowników firm i członków różnych organizacji jako narzędzie do usprawniania komunikacji i ułatwiania kontaktu między ludźmi.

– System Grupy uważamy za kluczowy dla naszego portalu. To głównie z tym systemem wiąże się potężny sukces serwisu MySpace. – mówi Grzegorz Błażewicz, Prezes Zarządu INTERIA.PL S.A.

W serwisie ZNAJOMI aktualnie założonych jest ponad 1 mln profili użytkowników, a ze wszystkich systemów społecznościowych Interii korzysta ok. 1,5 mln osób. Zakładanie własnych grup jest nieodpłatne i nieograniczone czasowo. Wkrótce system będzie wyposażony w dodatkowe funkcje – informują przedstawiciele portalu.

Comments are closed.