Najpopularniejsze wyrażenia roku 2006 wybrane

Ponad 45 tys. użytkowników portalu Wirtualna Polska zagłosowało na najpopularniejsze sformułowania 2006 roku. Hitem roku wybrano radosny, choć niepolski okrzyk Kazimierza Marcinkiewicza.

Przez cały grudzień ubiegłego roku, w Słowniku 2006 redaktorzy Wiadomości WP przedstawiali sformułowania, które wdarły się przebojem do języka polskiego i zagościły – już na stałe – w naszej świadomości.

Zdaniem internautów prawdziwym hitem minionego roku jest: „Yes, yes, yes”, wypowiedziane i „wykonane” przez Kazimierza Marcinkiewicza na zakończenie negocjacji budżetowych UE. Entuzjastyczny okrzyk byłego premiera został doceniony przez 24% użytkowników.

Na drugim miejscu uplasowało się – lansowane przez Ludwika Dorna – sformułowanie „Wykształciuch”, które wybrało 18% osób biorących udział w sondzie WP. „Prawie jak” i „Łże-elity” zajęły ex aequo trzecie miejsce. Każdy z tych terminów zdobył 13% głosów.

Na następnych miejscach znalazły się kolejno „Bandyctwo, biurokractwo” (8%), „Semantyczne nadużycie” i „Układ” (7%), „Taśmy prawdy” (4%). Stawkę zamykają zwroty „Ubekistan” oraz „Z Zidane’a” (3%).

Comments are closed.