Akcje Gadu-Gadu: mały margines do zarobku

Cenę emisyjną za akcję Gadu-Gadu S.A. ustalono w ofercie publicznej na poziomie 21 zł, co zdaniem ekspertów nie daje inwestorom zbyt dużego marginesu na zarobek.

Ustalenie ceny emisyjnej w górnej granicy widełek cenowych, wynoszących 15-21 zł, sprawi, że trudno będzie zarobić na akcjach producenta komunikatora Gadu-Gadu uważają specjaliści z Domu Maklerskiego X-Trade Brokers w wypowiedzi dla Rzeczpospolitej.

Ekspertów niepokoi kwota, jaką spółka chce pozyskać z akcji – 75 mln zł, która wielokrotnie przewyższa przychody firmy. Spółka może mieć z zagospodarowaniem tych pieniędzy – pisze Rzeczpospolita.

Atutem spółki Gadu-Gadu S.A. jest za to pozycja w internecie i silna marka. Inwestorzy kupujący akcje GG prawdopodobnie będą sugerować się przewidywalną przyszłością tej firmy – powiedział serwisowi Bankier.pl Jarosław Parczewski z Domu Maklerskiego BGŻ S.A. W raporcie analitycznym spółka informuje m.in. o planach wejścia ze swoim modelem biznesu na rynek rosyjski oraz ukraiński, a także rozszerzeniu oferty o usługi wirtualnego operatora telefonii mobilnej (MVNO) oraz usług telekomunikacyjnych opartych na protokole IP (VoIP) dla klientów korporacyjnych.

Analitycy przewidują rekordową redukcję – rzędu 95 do 99 procent – przy zapisach dla inwestorów indywidualnych.

Comments are closed.