UKE: Do połowy lutego nałoży na TP 356 mln zł kary

Prezes UKE Anna Streżyńska zapowiedziała po raz kolejny, że jeśli Telekomunikacja Polska utrzyma obecną opłate za utrzymanie łącza przy usłudze neostrada tp, to czeka ją kara w wysokości 356 mln zł. Zostanie ona nałożona w przyszłym tygodniu.

Jak pisze Gazeta.pl, Streżyńska powiedziała w wywiadzie dla radia PiN, że przy wyliczaniu wysokości kary wzięto pod uwagę oficjalne dane podane przez TP 31 stycznia. Decyzja dotycząca jej nałożenia ma być wydana ok. 15 lutego, jeżeli TP nie wycofa się z opłaty za utrzymanie łącza.

Prezes UKE tłumaczy, że kara musi byc tak skonstruowana, aby dla TP nie mogło sie opłacać nakładanie wyższych opłat na użytkowników i pobieranie ich.

Streżyńska powiedziała też, że była przekonana o tym, iż opłata za utrzymanie łącza powinna wynosić ok. 22 zł, ale w tej chwili nie jest już pewna, czy ta opłata w ogóle powinna być stosowana. TP nie udowodniła, że nie alokuje podwójnie kosztów związanych z utrzymaniem łącza w opłacie za neostradę w postaci samej opłaty za usługę i w postaci opłaty za utrzymanie łącza.

Comments are closed.