Citibank przejmuje wirtualny bank EGG.com

Rok po przejęciu przez brytyjską firmę ubezpieczeniową Prudential całkowitej kontroli nad bankiem EGG została podjęta decyzja o jego sprzedaży Citigroup.

Jak informuje portal Bankier.pl cena zaoferowana przez Citigroup – 575 milionów funtów (1,127 miliardów dolarów) – jest znacznie niższa niż rynkowa wartość EGG w momencie jego wycofania z giełdy w czerwcu 2006 roku, kiedy wynosiła 1,1 miliardów funtów.

Co więcej, w pierwszej połowie 2006 roku internetowy bank EGG, który obsługuje ponad trzy milionów klientów, odnotował stratę w wysokości 39 milionów funtów. Szacuje się, że na koniec roku 2006 strata wzrośnie aż do 145 milionów funtów.

Transakcja przejęcia EGG przez Citigroup zostanie zakończona przed końcem kwietnia bieżącego roku.

Zdaniem analityka Michała Macierzyńskiego zakup przez Citigroup brytyjskiego EGG, może mieć wpływ również na polski rynek. Z informacji Bankier.pl wynika bowiem, że Citibank Handlowy (CH) chce w najbliższym czasie zaoferować nowy internetowy rachunek oszczędnościowy, który ma skutecznie konkurować z rachunkiem OKO w ING BSK, czy eMAX Plus w mBanku. Możliwe, że CH spróbuje w nowej ofercie wykorzystać doświadczenie brytyjskiego EGG.

Comments are closed.