Instrukcja video instalacji bramki VoIP

Wortal VoIPer.pl poinformował o przygotowaniu i udostępnieniu odwiedzającym wizualnej instrukcji instalacji bramki VoIP. Bramka taka umożliwia połączenia telefoniczne przez internet przy użyciu tradycyjnego aparatu telefonicznego.

Podczas 5,5 minutowego nagrania lektor wyjaśnia zastosowanie bramki i wskazuje na jej parametry techniczne, tak aby każdy jej użytkownik poznał podstawowe właściwości sprzętu.

Pozostała część filmu to prezentacja krok po kroku podłączenia oraz konfiguracji bramki. Najpierw sposób podłączenia urządzenia do sieci i telefonu, następnie czynności związane z konfiguracją bramki z poziomu przeglądarki internetowej, wybór i konfiguracja danych od operatora usługi VoIP, aż do wykonania połączenia telefonicznego przez internet.

Prezentacja skierowana jest do mniej doświadczonych użytkowników internetu, którzy nie mieli dotychczas możliwości wypróbowania tego typu urządzeń i oczekują gotowych, przystępnych rozwiązań, przedstawionych krok po kroku. Jakość wizualna filmu nie jest rewelacyjna, ale nie utrudnia odbioru i zrozumienia materiału.

Comments are closed.