Porozumienie TP i Netii

Telekomunikacja Polska (TP) i Netia zawarły porozumienie o warunkach współpracy, regulujące najważniejsze kwestie w stosunkach pomiędzy firmami – poinformowali przedstawiciele firm.

Porozumienie przewiduje m.in. wypracowanie nowych zasad połączenia sieci i rozliczania ruchu w sposób korzystny dla obu stron. Wspólny zespół powołany przez firmy opracuje także zasady wdrożenia hurtowej sprzedaży abonamentu (WLR) dla operatora Premium Internet, spółki z Grupy Netia.

– Rozpoczęty proces współpracy pozwoli stronom uregulować zarówno sprawy bieżące, jak i zakończyć kwestie sporne. – uważa Paweł Karłowski, pełniący obowiązki prezesa zarządu Netii. – Najważniejsze jest sprawne wprowadzenie w życie postanowień porozumienia i wynegocjowanych przez obie strony warunków współpracy. Mam nadzieję, że pozwoli to na szybsze osiągnięcie na rynku polskim założeń regulacyjnych Unii Europejskiej

Z kolei Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej, komentując porozumienie kładzie nacisk na fakt, że czołowi uczestnicy rynku telekomunikacyjnego w Polsce są otwarci na współpracę i gotowi do uwzględnienia interesów drugiej strony we wzajemnych relacjach, bez interwencji organów administracji.

Comments are closed.