TP podniosła cenę usługi zawieszenia o ponad 71%

W rozsyłanych ulotkach reklamowych Telekomunikacja Polska (TP) informuje swoich klientów, że od 1 marca 2007 następuje podwyżka ceny zawieszania, na życzenie abonenta, świadczenia usług telekomunikacyjnych w sieci analogowej.

Obecnie miesięczny koszt tej usług wynosi 21,35 zł brutto. Od 1 marca cena zawieszenia ma wzrosnąć do 36,60 zł brutto. Jest to o 15,25 zł brutto więcej, czyli stanowi ponad 71%-owy wzrost w stosunku do dotychczasowej ceny za tę usługę – zauważa Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).

Prawdopodobnie wzrost ceny zawieszenia związany jest z ustaleniem kosztów utrzymania łącza przy świadczeniu samej usługi neostrada (bez abonamentu za usługi głosowe) na kwotę 36,60 zł brutto. Gdyby pozostawiono koszt zawieszenia na starym poziomie, nie tylko telekom naraziłby się na kolejne zastrzeżenia ze strony UKE, ale także samym użytkownikom neostrady bardziej opłacałoby się zawieszenie usługi telefonicznej zamiast rezygnacji z abonamentu telefonicznego.

Usługę zawieszenia można zamówić na maksymalny okres 12 miesięcy i jest ona płatna z góry. Pozostawienie dotychczasowej ceny, przy cenie utrzymania łącza przy neostradzie na poziomie 36,60 zł, pozwoliłoby abonentom neostrady wybierającym usługę zawieszenia zaoszczędzić 183 zł brutto w skali roku. Od 1 marca br. taka oszczędność nie będzie już możliwa, chyba że UKE nie zatwierdzi nowego cennika Telekomunikacji Polskiej.

Tymczasem Urząd przypomina, że wspomniane zmiany w cenniku nie zostały jeszcze przedłożone przez TP do zatwierdzenia Prezesowi UKE. Telekomunikacja powinna zrobić to na co najmniej 30 dni przed planowanym terminem wprowadzenia w życie postanowień nowego cennika.

Comments are closed.