Polska atrakcyjnym rynkiem dla Apple

Wkrótce spełnią się życzenia twórców akcji „Chcemy Apple Polska”. W lutym firma Apple ma otworzyć polski oddział, a w kwietniu do sprzedaży ma trafić polska wersja systemu Leopard – donosi Gazeta Prawna.

W zeszłym roku sprzedaż komputerów firmy Apple w Polsce podwoiła się – powiedział Gazecie Prawnej Marcin Babiak, dyrektor zarządzający Apple IMC Poland, przedstawicielstwa Apple na terenie naszego kraju. Sprzedaż MacBooków osiągnęła poziom 16 tys. sztuk, m.in. dzięki wyposażeniu ich w procesory Intel oraz za sprawą grudniowej akcji Apple MacBook Polish Edition.

Jeszcze lepiej sprzedają się odtwarzacze iPod – w sumie Polacy kupili już blisko 200 tys. sztuk tego urządzenia, a jego sprzedaż rośnie w tempie 400 proc. rocznie – mówi Babiak.

Wyniki te zostały dostrzeżone przez centralę Apple, co zapewne skłoniło kierownictwo koncernu do podjęcia decyzji o uruchomieniu polskiego oddziału.

Potwierdzeniem dostrzeżenia potencjału polskiego rynku powinno być także przygotowanie pierwszej polskiej edycji systemu operacyjnego Mac OS X 10.5 Leopard. Niestety, nie ma co liczyć na rychłe pojawienie się w Polsce, ani w Europie najnowszego produktu Apple – telefonu iPhone. Marcin Babiak twierdzi, że możliwa data wprowadzenia tego modelu komórki na polski rynek to rok 2009.

Comments are closed.