Skype: dodatkowa opłata za połączenie

Firma Skype ma zamiar wprowadzić usługę Skype Pro, w ramach której możliwe będzie wykonywanie połączeń na telefony stacjonarne płacąc tylko za rozpoczęcie połączenia. Dopóki to nie nastąpi, użytkownicy korzystający ze SkypeOut muszą znieść drobną podwyżkę cen.

Obecnie za usługę użytkownicy usługi SkypeOut musza płacić nie tylko za minutę, ale również za rozpoczęcie połączenia. Dla Polaków stawka ta ma wynosić 0,149 zł (bez VAT). Będzie naliczana przy każdym połączeniu trwającym dłużej niż 5 sekund. Stawki za minutę połączenia pozostają bez zmian.

Za jakiś czas nastroje użytkowników mogą się poprawić. Korzystniejszy sposób rozliczania rozmów będzie dostępny w ofercie Skype Pro, za którą trzeba będzie zapłacić symboliczną opłatę miesięczną w wysokości 2 euro. Za rozpoczęcie połączenia trwającego dłużej niż 5 sekund zapłacimy 0,149 zł (cena bez VAT). Długość rozmowy nie będzie miała żadnego wpływu na opłatę.

Oferta w takim kształcie będzie dotyczyć tylko rozmów krajowych z telefonami stacjonarnymi. Za połączenia międzynarodowe i na telefony komórkowe nadal trzeba będzie płacić na starych zasadach. Co jednak ważne – stawki za połączenia do niektórych krajów potanieją.

Użytkownicy, którzy zdecydują się na Skype Pro, będą mogli również korzystać z darmowej poczty głosowej (Skype Voicemail) i rabatów na sprzęt Skype. Otrzymają za darmo dodatki takie jak darmowe dzwonki lub avatary.

W tej chwili na stronie Skype Pro można pozostawić swój e-mail. Firma obiecuje poinformować użytkowników, kiedy usługa stanie się dostępna.

Comments are closed.