Hacking.pl zhackowany

Czytelnicy serwisu Hacking.pl, poświęconego bezpieczeństwu systemów komputerowych, przez kilkadziesiąt minut zamiast typowych informacji mogli oglądać jedynie czarny ekran wypełniony czerwonym tekstem.

Dnia 10.01.2007 serwis nie był wogóle dostępny. Prawdopodobnie administratorzy hacking.pl przywracali go do normalnego stanu.

W czasie, gdy hacking.pl był podmieniony stronę zdążyło odwiedzić ponad 6 tys. osób – wynika z licznika umieszczonego przez włamywacza.

Strona została podmieniona najprawdopodobniej przez osobnika o pseudonimie kotecek. Umieścił na niej kilka odnośników do stron zewnętrznych oraz życiorys osoby, która podczas jednego z progamów telewizji TVN próbowała zaprezentować możliwości przejęcia poczty elektronicznej.

Podobne wpadki zdarzają się każdemu, stronom znanych oraz dużych serwisów, jak i sławnym specjalistom od łamania zabezpieczeń.

Z tego, co nam wiadomo, serwis Hacking.pl, a wcześniej także kilka innych witryn wspomnianych poniżej w komentarzach (m.in. 7thguard.net) są ofiarą konfliktu pomiędzy kilkoma osobami zajmującymi się bezpieczeństwem komputerowym. Jak widać, włamać można się na każdy serwer, szkoda tylko, że porachunki rozgrywają się kosztem niezaangażowanych w to bezpośrednio serwisów internetowych oraz ich czytelników.

Comments are closed.