Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu

Już po raz trzeci w naszym kraju obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Został on ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej i ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych dla dzieci i młodzieży.

W Polsce DBI jest organizowany przez Fundację Dzieci Niczyje oraz NASK, instytucje odpowiedzialne za realizację unijnego programu „Safer Internet” w Polsce.

Zdecydowanie najważniejsze w całym Dniu Bezpiecznego Internetu są inicjatywy lokalne organizowane w całej Polsce. W tym roku podjęto w tym roku aż 384 takie inicjatywy głównie w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach. Warto dodać, że wybrani organizatorzy lokalnych inicjatyw otrzymają cenne nagrody takie jak projektory multimedialne i aparaty fotograficzne.

W tym roku dodatkowo przewidziano inaugurację serwisu Helpline.org.pl – punktu oferującego pomoc dla dzieci, rodziców, profesjonalistów w zakresie internetowych zagrożeń. Od godziny 11:00 na stronie DBI będzie dostępna relacja na żywo z konferencji DBI 2007.

O dniu DBI przypomniała również policja. Na stronie Komendy Głównej Policji czytamy, iż w minionym roku nie zabrakło sukcesów w walce z zagrożeniami. Najgłośniejszymi akcjami były z pewnością zamknięcie strony propagującej treści nazistowskie oraz likwidacja międzynarodowej grupy cyberprzestępców. Na stronie Komendy Głównej nie zabrakło też linków do porad dotyczących bezpieczeństwa w internecie.

Comments are closed.