TP zbuduje sieć WAN dla stacji Orlenu

Ponad 1350 stacji paliw PKN Orlen zostanie objętych siecią transmisji danych WAN z wykorzystaniem technologii MPLS. Budowa sieci zostanie zrealizowana przez Telekomunikację Polską S.A. (TP).

Kontrakt pomiędzy TP a PKN ORLEN S.A. został zawarty na 48 miesięcy i opiewa na kwotę 43,6 mln zł. Jest to największa umowa na realizację sieci WAN z wykorzystaniem technologii MPLS podpisana przez TP.

Zaprojektowana przez TP sieć WAN obejmie teren całego kraju i zapewnia połączenie online stacji paliw z centralą koncernu. Kontrakt przewiduje, że docelowo w sieć może zostać włączonych nawet ponad 2000 lokalizacji.

Sieć w technologii MPLS daje możliwość wdrożenia usług opartych o protokół IP, takich jak telefonia lub przesyłanie obrazu wideo np. na potrzeby monitoringu stacji paliw. Realizacja umowy ma zapewnić rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo, gwarantujące poufność i integralność przesyłanych w sieci WAN informacji, a także poprawę komunikacji oraz obniżenie kosztów telekomunikacyjnych – informują przedstawiciele Orlenu.

Comments are closed.