10 milionów osób używa Opery Mini

W tym tygodniu Opera Mini, darmowa przeglądarka stron internetowych przeznaczona na telefony komórkowe, obchodzi swoje pierwsze oficjalne urodziny. Przypomnijmy, że Opera Mini umożliwia korzystanie z internetu poprzez telefony komórkowe praktycznie w taki sam sposób, jak byśmy robili to przy pomocy komputera, tylko proporcje ekranu są inne.

Użytkownik tej aplikacji może zatem nie tylko przeglądać strony internetowe, ale także wykonywać wiele innych czynności online, jak np. korzystać z bankowości internetowej, wyszukiwarek, dokonywać zakupów w sklepach internetowych, blogować, sprawdzać pocztę elektroniczną, czy umieszczać zdjęcia oraz pliki wideo w serwisach temu przeznaczonych.

Jak informuje firma Opera Software, producent programu, na całym świecie z Opery Mini korzysta już 10 milionów osób. Do tej pory, przy pomocy tej przeglądarki przejrzano około 3 miliardów stron, a serwery Opery prezentują około 300 stron na sekundę.

Co ciekawe, największe zagęszczenie użytkowników Opery Mini w stosunku do liczby telefonów komórkowych jest w Sudanie, na Malediwach, Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz w Bangladeszu. Natomiast kraj, w którym jest najwięcej użytkowników Opery w odniesieniu do jego liczby ludności to Brunei Darrussalam.

Operę Mini bardzo często, w stosunku do innych kontynentów, wybierają Europejczycy – 48% wszystkich pobrań tej przeglądarki pochodzi właśnie z obszaru Europy. Polacy, choć są jedną z bardziej aktywnych narodowości korzystających z Opery przeznaczonej dla komputerów – program ten ma 6,8% udział w rodzimym rynku, co odpowiada ponad milionowi użytkowników akceptujących cookies (źródło: Ranking.pl), to już z Opery Mini nie korzystają tak chętnie.

Telefony, przy pomocy których najczęściej przeglądamy internet korzystając z Opery Mini to:

1. Sony Ericsson K750i
2. Sony Ericsson K700i
3. Nokia 6230i
4. Nokia 6280
5. Nokia 6020
6. Nokia 6030
7. Sony Ericsson K300i
8. Nokia N70
9. Nokia 6630
10. Sony Ericsson K800i

W USA najczęściej z Opery Mini korzystają użytkownicy Motoroli RAZR V3, BlackBerry Pearl oraz BlackBerry 8700, w Wielkiej Brytanii przodują użytkownicy Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson K750i oraz BlackBerry? 8700, w Rosji – Sony Ericsson K750i, Nokia 6230i oraz Sony Ericsson K700i, a w Niemczech Opera Mini najczęściej uruchamiana jest na aparatach Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson K610i oraz Sony Ericsson P990i.

Comments are closed.