Microsoft nie stoi za kontrolą oprogramowania

W blokach mieszkalnych na terenie kilku województw pojawiły się ogłoszenia o planowanej kontroli legalności oprogramowania na prywatnych komputerach. Fakt ten został odnotowany przez firmę Microsoft, która stanowczo wszystkiemu zaprzecza i ostrzega przed otwieraniem drzwi potencjalnym oszustom.

W przesłanym do prasy komunikacie Microsoft Polska zapewnia, że nie jest inicjatorem tej akcji, ani nie jest ona prowadzona w porozumieniu z tą firmą.

Co więcej, przedstawiciele giganta przestrzegają użytkowników oprogramowania komputerowego przed wpuszczaniem do prywatnych mieszkań osób podszywających się lub powołujących na firmę Microsoft.

Osoby, które rozwieszają ogłoszenia i przeprowadzają „kontrole” nie działają z polecenia firmy Microsoft i nie posiadają do tego żadnych pełnomocnictw – czytamy w komunikacie.

Wszyscy, którzy spotkali się z tego typu akcją w swoim mieście, na swoim osiedlu lub w swoim bloku proszeni są o powiadomieniu o tym fakcie lokalne jednostki policji lub polski oddział Microsoft – e-mail: piratnie@microsoft.com.

Comments are closed.